Bize Ulaşın: 0(216) 313 10 81 - info@sihirmobilya.com

SMEG, İtalya’nın kuzeyindeki Reggio Emilia kasabası olan Guastalla’lı Vittorio Bertazzoni tarafından kurulmuştur, veşu anda ülkenin önde gelen ev tipi cihaz üreticilerinden biridir. Bertazzoni ailesinin girişimci tarihi 19.yüzyıla dayanmaktadır. Demirci olarak başlayan, Bertazzoni’ler sonundamutfak üretimine başlamışlardır. İlk Bertazzoni mutfakları 1906 yılında Milano’da düzenlenen World Expo fuarında yer almışlardır.

1948 yılında, the Smeg projesi ekonomik büyümenin ve hızlı şehirleşmenin olduğu dönemde varolan sosyal yapıları değiştirmek için oluşturuldu. Yaşam stillerinde ve kalıplarında radikal değişimler, çekirdek ailenin yeni tanımı, bayan profesyonellerdeki inanılmaz artış...tüm bu faktörler Smeg’e ilham vererek teknolojik ihtiyaçları ve ev yaşamını değiştirecek ürünler sunmasını sağladı. Ev tipi cihazlar statü sembolü gibi görülmeye ve ev işlerini daha kolay ve iyi duruma getirerek yaşam stili alışkanlıklarımızı değiştirdiler. Ev işleri çok da neşeli olmaya başladı!

1950’li yıllarında ikinci yarısında, Smeg fırın güvenlik valfli, pişirme programlı ve otomatik çalışan ilk gazlı kuzinelerdenbirinitanıttı. 1963 yılında, yıkama ve bulaşık grubu tanıtılarak, 1970 yılında dünyada ilk üretimi yapıldı: 60cm, 14 programlı bulaşık makinesi. 1970’li yılların ortası ilk ankastre ocak ve fırınların ve ayrıca uluslararası ünlü mimarların ve tasarımcılarla ortaklığın habercisi oldu. 1990’lı yıllarda, Smeg varolan ürün grubuna daha fazla ürün ekledi; evyeler, davlumbazlar ve dünya çapında ikon ürünler olacak renkli 50’li yılların buzdolapları.

Ev cihaz sektöründe ki pozisyonunu sağlamlaştıran Smeg, diğer farklı bölgelerdeki branşlara da ulaşarak, restaurant ve sağlık uygulamaları kounusunda profesyonel departmanlar kurmuştur.

Günümüzde, Smeg Bertazzoni girişimcilerinin üçüncü nesli tarafından yönetilmektedir, fakat yine de başlangıçtan beri gelen hatıraları İtalyan isminde saklamaktadır: Smalterie Metallurgiche Emiliane Guastalla, veya "Guastalla Emilia Emaye İşleri".

Sepet

Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.