Bize Ulaşın: 0(216) 313 10 81 - info@sihirmobilya.com

Sıkça Sorulan Sorular

Neden Sihir Mobilya ?

1962 yılında kurulan Sihir Mobilya Türkiye’nin en köklü mobilya mağazalarından biridir. Lüks mobilya ithalatına başlamasıyla birlikte mobilya endüstrisinin dünya çapında önde gelen isimlerinden Natuzzi, Kartell, Cattelan Italia, Arketipo Firenze, Arflex ve bir çok diğer markalarla 40 yılı aşkın süredir sürdürdüğü işbirlikleriyle lüks mobilya alanına yenilikçi katkılar sağlayarak bu sektörün gelişiminde örnek olmuştur. Bu kapsamda hala hizmet vermekte olan mağazaların yanı sıra, gelişen teknolojiyle birlikte herkesin erişimini mümkün kılacak şekilde elektronik mağazasını hizmete açmıştır.
E-Mağazamızda da mevcut mağazalarımızda olduğu gibi müşterilerimizle gerçek kişiler ilgilenmektedir. Kurulduğu yıldan günümüze aynı kalite düzeyini koruyarak samimiyetle hizmet veren Sihir Mobilya’nın web sitesinde Fiyat Al Butonunu ve Canlı Mesaj servisini kullanarak bizlerle mağazalarımızdaki gibi doğrudan iletişim kurabilir ve merak ettiklerinizi sorabilirsiniz.

E-Mağaza nedir? Nasıl işler? Farkı nedir?

E-Mağaza konsepti Türkiye’de Lüks İtalyan Mobilyası’nı tüketici ile buluşturmak için açılmış ve öncü olacak şekilde, diğer e-ticaret sitelerinden farklı olarak internet ortamında kurulmuş sanal bir Sihir Mobilya mağazasıdır.E-Mağazamızda aynı fiziksel mağaza/larımızda olduğu gibi bizimle canlı iletişime geçebilir, merak ettiklerinizi sorabilir ve hatta fiyat teklifi isteyebilirsiniz. E-Mağaza sistemi aynı fiziksel mağaza/larmızda olduğu gibi işlemektedir. Merak ettiğiniz bir ürün olduğu taktirde yine canlı olarak sorabilir, inceleyebilir ve düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz. E-Mağazamızın fiziksel mağaza/larımızdan tek farkı sizin bize gelmenize gerek kalmadan bizim sizin için tek tıkla evinize kadar gelebilmemizdir.

Üye olmadan alışveriş yapabilir miyim ?

Evet. Üye olmadan alışveriş yapabilirsiniz. Üye olmadan alışveriş yapmayı tercih etmeniz halinde ürünü satın almanız sonucu sadece faturalandırma ve teslim için gerekli bilgiler istenecektir. Ancak üye olmak sizi Sihir Mobilya bünyesine dahil edeceği için üyelere özel olarak kimi zaman hazırlanan indirim kuponları ve yeniliklerden yararlanamayabilirsiniz.

Satın aldığım ürünü mağazadan teslim alabilir miyim ?

Evet. Satın aldığınız ürünün teslim seçeneği sizin istediğiniz şekilde olacaktır. Ürünü satın alırken mağazadan teslim seçeneğini seçmeniz sonucunda sizin için o ürün/ler sizin adınıza Sihir Mobilya’nın özel deposunda, seçilecek olan uygun bir tarihe kadar özenle saklanacaktır.

Ürünü nasıl iade edebilirim ?

Siparişinizin teslim tarihinden başlamak üzere kanunen tüketiciye tanınan 14 günlük kesin süre içinde müşteri hizmetleri ile irtibata geçerek iade talebinde bulunabilirsiniz. Ürünün iade olabilmesi için kullanılmamış, ambalajı bozulmamış veya herhangi bir nedenle zarar görmemiş ya da orjinalliğini kaybetmemiş olması gerekmektedir. Ürün hatası alıcı kaynaklıysa ya da kesin süre geçmiş ise ürünün iadesi kabul edilmemektedir.

Deri yazın sıcak, kışın ise soğuk tutmaz mı?

Deri çevreye uyumludur. Odanın sıcaklığına veya üzerindeki vücuda uyum sağlar ve cildinizde iyi hissedeceğiniz bir sıcaklığı korur.

Zaman içinde deri çatlayıp soyulur mu?

Hayır, deri normal kullanım şartları altında zamanla çatlama ya da soyulma yapmaz. Olabilecek olan, deriye uygulanmış renk kaplamasının çatlaması ya da soyulmasıdır. Bu genellikle onarılabilir.

Yeni aldığım deri mobilyalarımın yüzeyinde küçük çizgiler ya da lekeler olması sebebiyle endişelenmeli miyim?

Yara izleri, böcek ısırıkları, kırışıklıklar ve damarlanma gibi işaretler hakiki derinin doğal özellikleridir. Eğer işlem görmüş deri tercih etmek isterseniz bu doğal izler daha az fark edilecektir ve renkler daha tutarlı olacaktır ancak natürel deriler bu doğal izleri daha çok belli edebilir ve renkleri birebir olmayabilir. Bunun sebebi derinin bir işlem görememiş olması ve tamamen natürel olmasıdır. Bu durum derinin orijinalliğinin bir göstergesidir ve bir kusur olarak görünmemelidir. Aslında, bu izler gerçek ve yüksek kaliteli derinin “izleri” olarak ele alınmalıdır.

Evde evcil hayvanım var ve evcil hayvanımın tırnak/pençeleriyle deriye zarar vermesini istemiyorum. Ne yapabilirim?

Eğer evcil hayvanınızın deriye zarar vermesinden korkuyorsanız öncelikle evde evcil hayvan besleyenlere göre bir deri seçmeniz iyi olacaktır. Bu durumda işlem görmüş deri tercih etmeniz daha iyi olacaktır çünkü bu derilerin tamiri daha kolaydır. Aynı zamanda işlenmiş deriye uygulanan boya kaplaması nedeniyle onarım gerçekleştiği zaman bu onarımlar natürel deriye kıyasla daha az fark edilmesi olasıdır.

Bir deri kategorisi neden diğerlerine göre daha pahalı olur?

Derinin kategorisini belirleyen esas unsur ham derinin kökenidir. Ham deriler Dünya’nın her yerinden gelmektedir ve üzerlerindeki natürel karakteristik özellik miktarlarına göre sıralanmaktadır. Üzerinde yara, çizik, damarlanma gibi daha az karakteristik özellik olan deriler daha nadir oldukları için daha pahalıdırlar. Bu ham derileri döşemeye uygun deriye dönüştürmek daha az işlem gerektirir. Güney Yarımküre ’den olan ham deriler daha bol ve esnektir ve daha fazla karakteristik özellik taşımaktadır. Kuzey Yarımküre ’den olan ham deriler ise daha az esnektir. Güney Yarımküre ‘de gelen deriler genellikle işlenecek olan derileri temsil etmektedir. Genel olarak konuşmak gerekirse üst kategori deriler Kuzey Yarımküre ‘den gelmektedir. Ancak, natürel deri koleksiyonlarında Güney Yarımküre ‘den de ham deriler kullanılmaktadır. Natürel ham deriler, doğaları gereği, üzerlerinde bazı karakteristik özellikler barındırmaktadır ve renkleri farklılık gösterebilmektedir. Bu bir kusur değildir.

Deri mobilyaların fiyatları neden bu kadar çok değişiklik gösterebiliyor?

Nihai ürünün fiyatının çok önemli bir kısmı derinin özelliklerine dayanmaktadır. Derinin kalitesi arttıkça nihai ürünün fiyatı da aynı oranda artmaktadır. Bununla birlikte fiyatlandırmayı etkileyen diğer birçok faktör vardır: boyut, stil, ayak tipi ve dikiş detayları.

Deri döşememi nasıl koruyabilirim?

Deri döşemelerini suyla seyreltilmiş nötr bir sabun ile birlikte kuru, yumuşak beyaz bir bezle silmenizi öneririz. Kanepeye herhangi bir yumuşatıcı ya da kimyasalın konulmasını önermiyoruz. Kanepenin tozunu almak ve lekeleri meydana geldiği zaman temizlemek kanepenizi beklenen ömrü boyunca iyi görünmesini sağlayacaktır. Derinin yaşlandıkça görünümü değişebilen doğal bir malzeme olduğunu unutmayın.

Güneş ışığı kanepemin rengini etkiler mi?

Direkt olarak güneş ışığına maruz kalan deriler ve kumaşlar, uzun sürede ürünlerin rengini soldurabilir.

Neden koltuğumdaki deri sadece birkaç yıl geçmiş olmasına rağmen esneme yapar?

Deri elastiktir ve bir alanın kullanımındaki şekli yansıtır. Yeni ayakkabılar nasıl ki biraz açılmaya ihtiyaç duyuyorsa, kanepeniz de aynı şekildedir. Bu esneme bir kusur değil, doğal bir derinin niteliğidir.

Sepet

Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.