Bize Ulaşın: 0(216) 313 10 81 - info@sihirmobilya.com

Yaz Aylarında Kanepeye Zarar Vermekten Nasıl Kaçınılır? Tuz ve Kuma Karşı İpuçları

Yaz Aylarında Kanepeye Zarar Vermekten Nasıl Kaçınılır? Tuz ve Kuma Karşı İpuçları

Yaz aylarında kanepe, şekerleme yapmak ve yatak odalarının sıcaklığından kaçınmak için harika bir dosttur, ancak plajda geçirilen günlerin ardından kaçınılmaz olarak eve giren kum ve tuz, en sevdiğimiz mobilya parçamızı mahvetme riskiyle karşı karşıyadır. Bu sorunu nasıl önleyebilirim?

Kanepeyi Yazın Tuz Ve Kumdan Korumak: Temizlik Ve Bakım İçin Püf Noktalar.

Plajda çok hoş bir gün geçirdiniz. Ama sahilde geçen tüm günlerin sonunda olduğu gibi eve yorgun geldin. O noktada, belki dalgın bir şekilde, duşa girmeden önce kanepeye iki dakika oturursunuz ya da çocuklarınız kendilerini koltuğa fırlatır, hatta plaj çantasını endişe etmeden en sevdiğiniz mobilyanın üzerine bırakırsınız. . Bu noktada makul bir şüphe ortaya çıkıyor: Kum ve tuzla kanepenin zarar görme riski yok mu? Özellikle deniz kenarında yaşıyorsanız veya deniz kenarında ikinci bir eviniz varsa, kanepenin kum ve tuzla sık sık temas etmesinin daha kolay olduğu yerlerde ortaya çıkan bir tehlikedir. Ancak her şey için bir çözüm var: Döşeme tipi seçiminden temizlik ve bakıma kadar, uzun bir yaz sezonundan sonra bile yeni gibi bir kanepeye sahip olmak için birkaç küçük ipucu bilmeniz yeterli!

Kum Ve Tuzla İlgili Sorunlardan Kaçınmak İçin Kanepe Nasıl Seçilir.

Sahil eviniz için yeni bir kanepe seçme sürecindeyseniz (ya da sadece havuzda ya da plajda geçirilen yaz günlerinin etkilerine dayanabilecek bir kanepe istiyorsanız), en iyi çözüm mikrofiber kumaş seçmek veya sağlam dokulu protecta deri seçmektir. Bunun nedeni, protecta deri dayanıklı ve gözeneklidir, kumla çizilme riski daha azdır. Mikrofiber kumaş ise dirençli olduğu için genellikle optimal bir çözümdür. Renkler açısından ise özellikle kahverengi veya toprak tonları olmak üzere koyu tonları tercih etmek iyi bir seçim olabilir.

Kum Ve Tuzla Temas Eden Kanepe Nasıl Temizlenir.

Kumaş ve deri koltuk söz konusu olduğunda, kum ve tuzu temizlemek için günlük veya sık sık elektrikli süpürge ile temizlik yapılması önerilir. Deri kanepeneler için çizilmeleri önlemek için kum ve toz taneciklerini çıkarmak için yumuşak, kuru bir bez kullanmanız gerekecektir. Kadife kanepe kullanıyorsanız kuvvetlice ovalamaktan kaçının.

Kum ve Tuzla İlgili Sorunlar Nasıl Önlenir: Koltuk Kılıflarını Kullanın.

Kanepenin dikkatli bir şekilde temizlenmesine ek olarak, birkaç küçük hile ile kanepenizin yaz mevsiminde zarar görmeden hayatta kalmasına yardımcı olabilirsiniz. Kanepe kılıfı kullanarak tüm bu sorunlardan kaçınabilirsiniz. 

 

Sihir Mobilya San. ve Tic. A.Ş. 
Şerifali Mah. Necip Fazıl Blv. No:100, 34775 Ümraniye/İstanbul

 

Sepet

Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.