Bize Ulaşın: 0(216) 313 10 81 - info@sihirmobilya.com

Tasarımın Karakterini Soluyun

Tasarımın Karakterini Soluyun

Modern mekânı tanımlamak her tasarımcının karşılaştığı bir zorluktur. Uyum sağlamak ve bundan yoksun bir yaşam alanına karakter kazandırmak için, söylendiği gibi 'göze' sahip olmak gerekir. O halde, sözde gözü doğru ürünlerle nasıl birleştirebiliriz?

Renk birleştirme

İster klasik ister modern tarzda olsun, renk her mekanın temelidir, tıpkı bir mobilyaya ciddiyet katmak için gerekli olduğu gibi. Bu dairede, birkaç parçayla bile karakteri soluyorsunuz. Yaşam alanlarına yayılan pirinç detaylar, odalara hakim olan endüstriyel ama şık hava ile geniş pencerelerden her odadan görülebilen bronz renkli çatılar arasında özgün bir çekicilik yaratıyor.

Siyah taş panellerle kaplanmış duvarlar, dışarıdaki çatıların bronz yansımalarıyla kontrast oluştururken, neredeyse beyaz parke zemin, dinamik tasarıma içerik kazandırarak topraksı atmosferleri çağrıştırıyor.

Ancak resmi bir sunumu hak eden mavi renktir. Giuseppe Viganò imzalı Auto-Reverse gösteriyi çalıyor. Bu lüks dairede cesur ve gururlu bir şekilde dururken, çevredeki sokaklar hareketle dolup taşıyor. Taş ve metalin modern ve zaman zaman acımasız sertliği ile yan yana duran kadife kanepe, mekana yumuşaklık katarak rahat ve konforlu hale getiriyor. Arka taraftaki renkle keskin bir kontrast var; zeminin ve duvarların yapıya karışmasını sağlayan krem rengi, bu lüks bağlamda maviye daha da fazla vurgu yapıyor.

 

Leitmotiv
Modern tasarım yazılı olmayan kurallara tabidir; bu kurallar bir mekânı benzersiz ve görkemli kılarken aynı zamanda kişisel dokunuşların ortaya çıktığı akışkan yorumlara dönüşür.

Tavandan tabana pencereler, tasarımın ana motifini bulduğumuz yatak odası da dahil olmak üzere bu dairenin odalarını ışıkla dolduruyor: Dışarıdan gelen bronz yansımalar, tavan lambalarının pirinç rengi ve panellerdeki detaylar, duvarlardaki siyah ve parke döşemenin neredeyse beyaz ahşabı. Alt kattaki yaşam alanında görülen tema, yine mobilya seçimiyle vurgulanarak devam ediyor.

Auto-Reverse Dream bu temanın özünü mükemmel bir şekilde yakalıyor: minimalist yapı, el yapımı malzemeler, çift yüzlü minderler ve farklı dikişler, fermuarlar, renkler ve malzemeler arasından seçim yaparak benzersiz bir parça yaratmak için sonsuz fırsatlar, yatağın odanın tam ortasına yerleştirilmesiyle en iyi şekilde ifade ediliyor. Alt katta mavi ve bu durumda mor arasında görülen kontrast, zaten iyi tanımlanmış olan temayı organik hale getiriyor ve zenginleştiriyor. 

Daireyi tüm yönleriyle ele aldığımızda, onu diğer modern yorumlardan ayıran nedir? Renkler mi? Mekân mı? Pirinç, siyah ve hatta beyazın zarif dokunuşları mı? Onu tanımlayan şey, alanın hafifliğidir. Tüm unsurları mümkün olan en iyi şekilde birleştirebilen doğru nesneleri ve malzemeleri seçmiş olmaktır. Auto-Reverse'in mükemmel bir şekilde yerine getirdiği görevdir. 

Sepet

Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.