Bize Ulaşın: 0(216) 313 10 81 - info@sihirmobilya.com

Camın Esrarengiz Formunu Sihir Showroomun'da Keşfet

Camın Esrarengiz Formunu Sihir Showroomun'da Keşfet

Türkiye’de Fiam ve Sihir'in ortak anlaşma imzalayarak açtığı kristal cam ve füzyon cam sergisi.

Resmi Türkiye Distribütörlüğü - Açılışa Özel Alan Fotoğrafları

Puro stilinin temel bir ruhu vardır. Herkesin tanıdığı şekliyle camın özünü temsil eder. Şeffaf ve kristalimsi, rasyonel geometriler oluşturan yansımalar alır. 

Sınırsız hayal gücünün ve muazzam teknolojik becerinin cüretkar bir kombinasyonu olan Fiam Italia, 1973 yılında kurulan, güzel olduğu kadar işlevsel de heykeller yaratmak için yenilikçi cam kullanımıyla küresel bir simgedir.

ECHO Vitrin - CARRARA Kanepe ve CAADRE Ayna 

Fiam Italia'nın Echo Vitrini, modern bir eve muhteşem, heykelsi bir tarz katıyor. Sofistike tasarım cesur, geometrik bir dokunuş için dokulu, elmas baskılı bir cam yapıya sahiptir. Göz alıcı ve çok boyutlu camın etrafında, dolabı öne çıkaran şık bir duruş yaratan sağlam metal çerçeve bulunmaktadır. Kaliteyi sağlamak için İtalya'da üretilen Echo Vitrin bireysel ihtiyaçları karşılamak için iki boyutta mevcuttur. 

Çok katmanlı ahşaptan iç yapıya sahip sabit Carrara Kanepe. Memory Foam minder dolgusuna sahiptir. Kaz ve ördek tüyünden yapılmış sırt minder dolgusu oturumda yüksek konfor sunmaktadır. Kanepenin tasarım fikri Carrara'daki mermer ocaklarına yapılan bir ziyaretin ardından akla gelir. 

Caadre Ayna, efsanevi Fransız tasarımcı Philippe Starck tarafından Fiam Italia için tasarlanmıştır çarpıcı bir kristal cam aynasıdır. Caadre Ayna, inanılmaz bir duruşa ve geniş bir boyut yelpazesine sahip güçlü bir dekoratif unsurdur. 

CORAL BEACH Sehpa ve PHANTOM Ayna 

Fiam Italia'dan Coral Beach Sehpa ile statikten uzaklaşın. Füzyon cam üst kısım, göz alıcı bir görünüm ve ilgi çekici bir his için yükseltilmiş ayrıntılı nokta detaylarına sahiptir. Altıgen geometriden oluşan şekli, katmanlı kişiliğiyle yaşam alanlarına benzersiz bir stilin ekstra bir dokunuşunu eklemektedir. Alanlarda her şeyi bir araya getirerek merkezinde birleştirir. Bir kanepe veya sandalyenin yanında hoş bir vurgu olarak kullanılabilir veya dekor ve içecekler için harika bir dinlenme yeri oluşturabilir. Mac Stopa tarafından Fiam Italia için tasarlanmış ve İtalya'da detaylara inanılmaz özen gösterilerek üretilmiştir. 

Phantom Ayna, biçim ve işlev arasındaki çizgileri bulanıklaştıran cüretkar ve son derece akılda kalıcı bir tasarıma sahip özel bir mobilya öğesidir. Eşsiz dokulu vurgular, yalnızca cesur bir ifade oluşturmakla kalmaz aynı zamanda onu gören herkesi büyüler. Kaliteyi sağlamak için son teknoloji cam kullanılmıştır ve son teknoloji tasarım, bunu çağdaş tarzdaki bir alanda mükemmel kılmaktadır. 

 

CRISTALINE Yemek Masası ve OSCAR Sandalye 

Fiam Italia'nın Cristaline Yemek Masası, cam işçiliğinde türünün tek örneği bir harikadır. Bu masanın nihai tanımlayıcı özelliği, tüm üst kısmı kaplayan karmaşık eritilmiş cam çiçek detaylarıdır. Bu tasarımın arkasındaki felsefe şöyledir: Tasarımcı Marcel Wanders ve yaratıcı ekibi, masaların güzel bir buket çiçeği koyacağınız yer olduğunu fark etmiştir ancak kaçınılmaz olarak bu çiçekler ölecektir. Bu masadaki kabartma desen çiçekler sonsuza kadar kalabilir, tüm yıl boyunca tazelik ve huzur getirebilir. Alttaki Doğu Asya esintili eşit güzellikteki yapı daha fazla stil ve güvenilir destek sağlar ve camın şeffaf yapısı sayesinde kolayca görülebilmektedir. Fiam Italia için Marcel Wanders tarafından tasarlanmıştır ve İtalya'da detaylara inanılmaz özen gösterilerek üretilmiştir.

Stil ve işlevselliğin hoş bir dengesi sayesinde olağanüstü bir modern mobilya parçası yaratıldı: Fiam Italia'dan Oscar Yemek Sandalyesi. Fiam Italia, güzel cam mobilyalar üreten dünyaca ünlü bir markadır ancak bu sandalyede bundan daha fazlasını yaratma konusundaki toplam yeteneklerini kanıtlamaktadır; tasarımcı Patrick Norguet, rahat ve heykelsi niteliklerin mükemmel bir dengesine sahip bir oturma çözümünü dikkatlice geliştirmiştir. 

ECHO Büfe ve CHRISTINE Ayna 

Fiam Italia'dan Echo Base Büfe, cam işçiliğinde bir ustalık sınıfıdır. Karmaşık elmas desenlerinden oluşan şık tasarım, büfenin son derece şık ve ustalıkla işlenmiş modern mobilya parçası olduğunu gururla sergilemektedir. Bununla birlikte daha az çarpıcı bir görünüm arayanlar için süslemesiz cam yüzeyler de mevcuttur. Cam yapısı, içerideki bölmelerin kolayca görülmesini sağlar. Kitaplar, dekor ve kaliteli porselenler dahil olmak üzere her türlü kişisel eşyayı saklamak ve sergilemek için oldukça geniştir. Echo Base Büfe, Marcel Wanders tarafından tasarlanan ve İtalya'da üretilen Fiam Italia'nın ikonik Echo koleksiyonunun bir parçasıdır.

Christine Ayna, boyutsal cephesi ve kullanılandan farklı malzeme algısı ile sürükleyici ve büyülü bir etki yaratır. Asimetrik şekli, çağdaş tarzdaki her evde benzersiz bir odak noktası oluşturur. Bu sanat eseri, birbirlerine karşı öne çıkan kontrast dokulara sahiptir. Çok yönlü seçenekler için ayna sayısız şekilde asılabilir. Helidon Xhixha ve Dante Benini tarafından Fiam için tasarlanmıştır.

CAM SANATI HAKKINDA 

Silisyum ve karbonatlardan oluşan, yüzyıllar içinde gökyüzü gibi olan yeryüzü tarafından üretilen eski, atalara ait bir malzeme.

FÜZYON CAM
Füzyon, cam levhanın yerçekimi tarafından deforme edildiği bir ısıl işlemdir. Bu işlem sırasında füzyon ustası araya girerek camın istenilen şekli almasına yardımcı olur. Tabiri caizse bitmiş ürüne onu tamamen endüstriyel bir nesneden ayıran benzersizliği verir.

 

DV-GLASS 

Endüstriyel camın sınırlarını aşmak için yenilikçi bir patent.
DV-GLASS® 2018 yılında, mobilya dünyasında daha önce hiç görülmemiş cam kalınlıklarına ulaşma arzusundan ve üretim sürecinin tedarikten tüketime kadar tüm aşamalarını optimize ederek döngüsel ekonomi ve çevresel sürdürülebilirlik kavramlarını tamamen benimseyen çok yönlü bir malzemeyi yeniden keşfetme ihtiyacından doğmuştur.

Buradaki fikir, cam levhayı (çeşitli levha kalıntılarının geri kazanımından da elde edilen) birçok küçük cam şeridine bölmektir. Farklı kalınlık ve yüksekliklerdeki bu şeritlerin usta eller tarafından yan yana yerleştirilmesiyle, mantıklı ya da tamamen rastgele çeşitli renk kombinasyonları oluşturulabilir.


İşte DV-GLASS® böyle doğar; büyük kalınlığı (30 mm'ye kadar), büyük boyutu ve elde edilebilen sonsuz renk kombinasyonları sayesinde piyasadaki diğer tüm cam levhalardan ayrılan bir camdır.

CAM BÜKME SANATI

Teknoloji ve işçiliğin mükemmel birleşimi.
Cam levha bükme, Fiam'ın dünya çapında farklılaşmasını sağlayan bir süreçtir.

Karmaşık mobil kalıplar ve son teknoloji ürünü bir yüksek fırın kullanarak, bir cam levhayı üç boyutlu bir şekle dönüştürmeyi, camın katı ve sıvı hal arasındaki denge koşullarını asla tekrarlanmayan durumlarda etkili bir şekilde korumayı başarıyoruz.

 

YANSIMANIN GÜCÜ
Gümüşleme işlemi, yüzeyine çarpan ışık ışınlarını yansıtabilen bir cam olan aynayı oluşturmak için cam levhanın yüzeyine sıvı formda metalik gümüşün biriktirilmesinden oluşur.

Esas olarak kimyasal reaksiyonlara dayanan bu işlem, atmosferik koşullardan güçlü bir şekilde etkilendikleri için nihai kaliteyi belirleyen tüm parametrelerin sıkı bir şekilde kontrol edilmesini de gerektirir.

Yüksek bir teknolojik bileşenle karakterize edilmesine rağmen, gümüş kaplama ustasının deneyimi ve hassasiyeti bu sürecin başarısı için esastır.

SANAT ENTDÜSTİRİYEL ÜRETİMLE BULUŞTUĞUNDA
Heykeltıraşlık, zanaatkarlığın en muhteşem ifadesini bulduğu, üretim sürecinin en büyüleyici anlarından biridir!

Usta heykeltıraş, özel donanımlı bir masa üzerinde, sürecin gerektirdiği hassasiyet ve sonuç açısından kendisini sanatçıya yaklaştıran hareketler yapar. Parça parça en uygun cam parçasını seçiyor, alması gereken şekli çiziyor ve nihayetinde neredeyse ritmik bir hareketle özel bir 'alet' kullanarak yontuyor: kıymık kıymık usta heykeltıraşın becerisi ortaya çıkıyor ve yaratıcılık ile el becerisinin buluşmasına tanık olunabiliyor.
 

ZANAATKARLIĞIN VAZGEÇİLMEZ DEĞERİ
Fiam sadece camdan ibaret değildir. Her gün çok farklı karmaşıklıklarda ürünler üretilmektedir: Saf, yekpare kavisli cam masadan, karmaşık ve farklı malzemelerden yapılmış bileşenlerle dolu vitrine kadar.


Sepet

Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.