Bize Ulaşın: 0(216) 313 10 81 - info@sihirmobilya.com

Kartell Smart Wood

Kartell Smart Wood

SMART WOOD 
Yeni Aile 

Ahşap; – sürdürülebilir mükemmel malzeme –
Kartell'e, Habitat koleksiyonuna eklenecek orijinal yeni parçalar üretmek için ihtiyaç duyduğu yaratıcı kıvılcımı ve ilhamı sağlamaya devam ediyor. Koleksiyon, şimdilerde Ofis ve Home Office gibi alanlara yayılıyor.

 

Philippe Starck'ın Smart Wood koleksiyonu; yüksek performanslı olması ve oturma alanlarının bazılarında çevre dostu kumaşların kullanılması gibi detaylarla yeni işlevler, hacimler ve stiller sunan yeni parçalarla desteklenmekte. Yine de markanın kendine özgü tasarım ruhu olan kıvrımların ve üç boyutlu elementlerin merasimi, ilk çıktığı günkü kadar güçlü.

 

“Smart Wood home office koleksiyonu uzun bir sürecin sonucu. Sıcak bir hissiyat veren home office mobilyalarını yıllarca aradım durdum ve Smart Wood koleksiyonuna baktığımızda ise her şey mükemmel. Koleksiyon sadece ahşaptan yapılmadı... sağduyulu, çok yönlü ve ofis mobilyası olarak kullanılabilecek kadar verimli. Günümüzde evden çalışmak, bir seçimden çok bir zorunluluk. Zaman değişebilir, ama birçok insan iki sebepten dolayı evden çalışmaya devam edecek: birincisi, ev en mutlu olduğumuz yerdir ve ikincisi, çünkü yaratıcılığı artırır ve daha net düşünmeyi ve daha fazla verimliliği sağlar.”
P. Starck

ADAM WOOD kitaplık, AL WOOD yan sehpa, EARL OF WOOD çalışma masası ve şimdi tekerlekli olan Q/WOOD ve P/WOOD koltuklarının yeni versiyonları, mevcut ahşap parça sayısını artırarak serideki ürünlere katılıyor. Ahşap, Kartell'in en zorlu çevre standartlarına uygun olarak, maksimum dayanıklılığı ve uzun ömrü garanti etmek için en son teknolojiyi kullanarak işlediği bir materyal. Kartell, tamamı FSC® sertifikalı ormanlardan olmak üzere mümkün olan en az miktarda odunu kullanır, bu da bize ham maddelerin kaynağını garanti etme ve orman kaynaklarımızın doğru kullanımına katkıda bulunma olanağı sağlar.

 

ADAM WOOD, Kartell'in yaşam alanları için ürettiği ilk gerçek kitaplığıdır. Kavisli ahşap raflarının ve 3 boyutlu boyalı çelik çerçevesinin şekilleri, son derece zarif ve sağlam bir yapı oluştururken malzeme ve enerji kullanımını azaltmak için CAD sistemleri tarafından optimize edildi. Bu süper hafif kitaplık satın alınabilir ve hemen kurulabilir. Adam Wood, eşsiz modülerliği sayesinde bir odaya yepyeni bir kişilik kazandırabilen bir mobilya öğesi. Depolama kapasitesini artırmak için kitaplıklar yan yana yerleştirilebilir ve benzersiz, kişisel görünümler oluşturmak için raflar farklı yüksekliklerde kurulabilir. Adam Wood, siyah çerçeveli koyu ahşap veya siyah çerçeveli siyah ahşap olarak mevcuttur.

 

“Smart Wood koleksiyonumu tamamlamak için Adam Wood kitaplığı yarattım. Zaten salonlarında veya home office'lerinde koleksiyondan ürünleri olan kişilere, seriyi tamamlamak için bir de kitaplık sunmak istedim. Uzun zamandır süper hafif ve kolay yer değiştirebilen bir kitaplığın hayalini kuruyordum. Bazı yönlerden bir örümceğe benzemeli ve kalın bir materyaldense akıllı bir çerçeveye dayanmalıydı. Adam Wood, bilgisayarla hesaplanmış, minimal, üç boyutlu bir çelik çubuk kullanıyor. Ve mümkün olduğunca az malzeme ve enerji tüketimi takıntım, son derece zarif bir tasarıma yol açtı. Minimal bir şey elde ettiğimizde, inanılmaz bir güç ve dayanıklılıktan emin olabiliriz. Bugün Wood koleksiyonum çok daha eksiksiz ve mükemmel.”
P. Starck

 

EARL OF WOOD, sayısız farklı işlevi sayesinde Ofis ve Habitat dünyalarına mükemmel bir çözüm sunan, kavisli ahşap yüzeye sahip yeni ve sade bir çalışma masasıdır. Masanın üst ve alt kenarları kavisli olup maksimum pratiklik sağlar. Üst kenar, diğer parçalarla uyumu kolaylaştırırken stilistik bir özellik olarak hizmet eden merkezi bir kesik içerir. Açık ahşap üst ve krom yapı veya koyu ahşap üst ve siyah yapı ile mevcuttur.

 

“Vücut ve hayallerle uyumlu olması için ergonomik, kıvrımlı bir masa.”
P. Starck

 

AL WOOD, Smart Wood koleksiyonunu tamamlayan bir yan sehpadır. Krom kaplı veya boyalı çelikten yapılmış bir yapıyla birlikte kavisli bir ahşap üst kısma sahiptir. Pratik, kullanışlı bir parça olan Al Wood, her odaya zarif bir görünüm kazandırır. Açık ahşap üst ve krom yapı veya koyu ahşap üst ve siyah ve krom yapı ile mevcuttur.

 

"Kıvrımlı ahşapta zarif bir minimal, mütevazı ve vazgeçilmez bir hizmetkar."
P. Starck

 

Q/WOOD - P/WOOD (döner koltuk)
Bu yepyeni tekerlekli döner koltuklar, koltuk koleksiyonunun en yeni üyesi. Her iki koltuk da sonsuz zarafeti çağdaş formlarla birleştirerek benzersiz ahşap işlemeye sahip ve üç renk seçeneği mevcut: beyaz koltuk ve krom yapı ile açık renkli ahşap, siyah koltuk ve krom yapı ile koyu ahşap veya siyah koltuk ve siyah yapı ile koyu ahşap.

 

Q/WOOD - AQUACLEAN®
Red Dot 2020 ödülünün sahibi olan bu koltuk, sadece suyla bile temizlenebilen ve çevreyi kirleten, sağlığımıza zararlı PFC'ler içermeyen yenilikçi ve çevre dostu Aquaclean® kumaşa sahip. Sandalyenin yapısı, temizliği kolaylaştıracak, gücü artıracak ve kazara yırtılma riskini azaltacak şekilde tasarlandı. Ayrıca bakteri ve toz akarlarının yayılmasını önleyen Safe Front işleminden de geçmiştir.

 

“Sonunda evde çalışmak için mükemmel bir home office koleksiyonu; doğal, hafif, ergonomik.”
P. Starck

 

“Hayatımı olabildiğince akıllı, minimum malzeme ve enerji kullanan ve ideal olarak zamanın ötesinde nesneler yaratmaya çalışarak geçirdim. Geçmişte bunu plastik kullanarak başardım. Bugün aynı işi gıda döngüsüne zarar vermeyen ekoplastiklerle sürdürüyorum. Bunlar geleceğin malzemeleri, belki de mükemmel seçimler. Plastik kullanarak mobilya tasarladığımda, bir doğa aşığı olarak bunun yerine ahşapla çalışmak istedim. Ancak ağaçları da kesmek istemiyordum, bu yüzden masif ahşaptan büyük nesneler oluşturamazdım. Benden önceki Charles Eames gibi ben de kontrplağın bu soruna ideal çözüm olduğunu düşündüm ama kontrplak düzdü ve düz, kare mobilyalarda potansiyel yoktu. Kontrplak, tasarım olanakları çok sınırlı olduğu için hiç ilgimi çekmedi. Uzun bir yol oldu, ancak tasarım ve üretimdeki ilerleme sonunda, eskiden plastik olarak tasarladığım gibi yontulmuş ahşap mobilyalar yaratmayı mümkün kıldı. İşte Smart Wood koleksiyonu böyle başladı. Ve bundan çok memnunum, çünkü uzun yıllar süren ve küçük adımlarla tamamlanan bir proje. Smart Wood şimdi doğru zamandaki doğru koleksiyon. Doğaya olan ihtiyacımı karşılamamı sağladı.”
P. Starck

 

 

 

Sepet

Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.