Bize Ulaşın: 0(216) 313 10 81 - info@sihirmobilya.com

Kartell Gezegeni Seviyor !

Kartell Gezegeni Seviyor !

Kartell gezegeni seviyor, Kartell'in sürdürülebilirliğe ve çevre dostu olmaya olan bağlılığını vurgulamayı amaçladığı endüstriyel manifestodur. Kartell'in en başından beri her hareketine rehberlik eden mükemmellik tutkusu, şirketin çevresel sorumluluk ve iyi sürdürülebilirlik uygulamalarına odaklanmasını sağlamıştır.

Kartell ürünü; çevreye büyük saygı gösterilerek üretilen, işlevini tamamladıktan sonra müze alanlarını işgal etmeye ve koleksiyonerlerin varlıklarına katılmaya değer görülebilecek, zamansız bir üründür. Kartell'in amacı; basit ve artık kullanılmadığında bir kenara atılma riskini taşıyan nesneler değil, kültürel bir proje oluşturmaya katkıda bulunabilecek, değerli hatıralar haline gelen ürünler ile değer yaratmaktır.

Kartell'in kullandığı tüm hammaddeler tamamen geri dönüştürülebilir ve endüstriyel kullanımlı ürünler için malzeme işleme süreçleri sayesinde yeniden kullanılabilir hale getirilebilirdir. Yetmiş yıl önce olduğu gibi bugün de teknolojik araştırma ve geliştirme, şirketin yenilenebilir ve çevreye olumsuz etkisi olmayan malzemeleri bulmaya devam etmesini sağlamaktadır. Kartell ürünlerinde kullanılan tüm ambalaj malzemeleri de %100 geri dönüştürülebilirdir.

Tüm üretim süreci tedarik zinciri, Kartell'in çevreyi korumakta ve sürdürülebilirlik protokollerine uymakta kararlı olduğunu görmektedir. Kartell, her zaman daha iyi performans gösteren, doğa dostu malzemelere oluşturulan materyaller, yaratıcı çözümler ve teknolojik gelişmeler için yaptığı ortaklık ve yatırımlar sayesinde tasarlanan ürünlerinin hikayesini tüm kalbiyle her gün yazmaya devam etmektedir.

Kartell Yönetim Kurulu Başkanı Claudio Luti, “Yeni yeşil farkındalık şirketler için yeni zorluklar getiriyor” diyor. “Bu sadece yeşil görünen bir ürün yaratmak değil, iş planı ve pazarlamadan iletişim eylemlerine ve satış ağına kadar tüm üretim sürecini içeren bir endüstriyel strateji oluşturmak meselesidir. Günümüzde ürünlerin sürdürülebilir kalitesinden ve aynı zamanda tüketici sağlığı dostu ürünleri garanti eden sürdürülebilir üretim sürecinden bahsetmek zorundayız”.

Kartell'in çevre yönetim sistemini uygulama ve sürekli iyileştirme taahhüdü, uluslararası sertifikasyon protokollerine bağlılığı ile garanti altına alınmıştır ve özellikle sağlığın korunması konusunda şirket, tüm ürünleri için düşük emisyon seviyelerini garanti eden ve dolayısıyla iç mekân hava kalitesi güvenliğini sağlayan GREENGUARD sertifikasına sahiptir.

 

Sepet

Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.