Bize Ulaşın: 0(216) 313 10 81 - info@sihirmobilya.com

Kahve Tutkunları Serisi

Kahve Tutkunları Serisi

Tasarım kahve makineleri, Alessi tarihinin en önemli bölümlerinden biridir. İşte bu ikonik nesneyi anlatan projelerimiz.

 

9090 sadece Alessi'nin tarihindeki ilk espresso kahve makinesi değil: aynı zamanda 1930'lardan sonra Alessi'nin mutfak için ilk nesnesiydi, Alessi'nin birçok Compasso d'Oro ödülünün (1979) ilkiydi, Alessi'nin ilk kez Alessi'nin dünya mutfağına giren ilk nesnesiydi. New York MOMA'da Kalıcı Tasarım Koleksiyonu ve tabii ki en sevilen Alessi kahve makinesi barı yok, ayrıca Alessi'nin ilk "amfibi objesi", yani mutfak kullanımı için doğrudan masaya getirildi. 

 

La Cupola, 1988 yılında Aldo Rossi tarafından tasarlanan bir kahve makinesidir. La Cupola, tasarımcının herkesin kolayca erişebileceği bir cezve yaratma arzusundan yaratıldı ve böylece çok sayıda halk başarısı kazandı. Bu kahve makinesi, kubbe şeklinde bir tepeye sahip, işlevsel ve aynı zamanda güzel görünen küçük bir masa mimarisidir. Harika bir kahve hazırlayıp servis edebileceğiniz çağdaş endüstriyel tasarımın bir simgesi.

 

 

illycaffè tarafından geliştirilen teknoloji ile Alessi'nin tasarım deneyimini birleştiren devrim niteliğinde bir moka pot. Michele de Lucchi tarafından tasarlanan Pulcina kahve, acı bir tat almadan önce içeceği doğru zamanda dağıtmayı durduran küçük ama önemli bir tasarım yeniliğini kapsıyor. Bu, bu içeceğin tam ve zengin aromasını arttırmaya yardımcı oluyor. Bir civcivin gagasını hatırlatan emzik (bu nedenle kahve makinesinin adı) damlayı mükemmel bir şekilde durdurmasını sağlıyor.

 

Aldo Rossi'nin espresso kahve makinesinin ilk projesi olan La Conica, sade ve zarif bir tarzla mini bir masa mimarisi oluşturan basit geometrik şekillerin birleşiminden yaratıldı. Zamansız bir ikon olan La Conica'nın gövdesi paslanmaz çelikten ve tabanı bakırdan yapılmıştır. Kahve hazırlayıp servis edebileceğiniz işlevsel bir aleti ortaya çıkaran temel geometrik formlarla karakterize edilen sofistike bir nesnedir.

 

Alessandro Mendini tarafından yaratılan Moka Alessi kahve makinesi, ergonomik saplı ve termoplastik reçine düğmeli alüminyum dökümden yapılmıştır. Geleneksel moka ile ilişkisini ifade eden yuvarlak bir şekle sahiptir. Günlük kahve rutinine gerçek ve uygun bir övgüdür.

 

Sepet

Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.