Bize Ulaşın: 0(216) 313 10 81 - info@sihirmobilya.com

Doğru Rengi Seçmek

Doğru Rengi Seçmek

Doğru rengi seçmek her zaman bir sanat biçimi olmuştur, ince ama önemli. Rönesans ustalarından günümüzün  tasarımcılarına kadar, seçtiğimiz renk paleti, bir odanın her yönünü ve onu döşemek istediğimiz mobilyayı etkileyebilir.

Renk, bir ortamın karakterini tanımlamamıza ya da özgünlüğü ile öne çıkmasını sağlayan unsurdur. Gözleri öne çıkarmak veya yanakları vurgulamak için doğru makyajı veya elbiseye uygun bir cep mendilini seçerken olduğu gibi, renk önemlidir.

Küçük dozlarda pembe, herhangi bir odaya çekici bir dokunuş verebilir. Gri ve mavi tonlarıyla birleştiğinde güzel bir vurgu ortaya çıkar.

Tasarımcı Frida Ramstedt'in ünlü çizgisinde olduğu gibi, “Bazı insanlar beyaz, gri ve nötr renkleri sever çünkü onlar kendilerini iyi hissettiren renklerdir. Öte yandan, alternatif bir şeye karar veremedikleri zaman güvenli tarafta olmayı seçenler var."

Bu bağlamda Smooth Operator, nötr tonlar ve malzemeler arasındaki zıtlıklar üzerinde oynayan bir odayı gururla sunuyor. Gri mermer zemin, koyu çikolata duvarlar ve metal elementlerin altın rengi, ihtişamı ortaya çıkaran bir renk paleti oluşturuyor, ancak bunu dikkatli bir şekilde yapıyor.

Mavi ve kahverengi birçok tasarımcı için olmazsa olmazdır. Kontrast yaratmak için mükemmeller, doğru vurguyu ve duygusal notayı nasıl vereceklerini biliyorlar, aynı zamanda hareket ve istikrar yaratıyorlar.

Burada gri, siyah, krem ​​ve kahverenginin tonlarını bir araya getiren zarif palet, toprak tonlarının modern bir alanla nasıl uyum sağlayabileceğini mükemmel bir şekilde vurguluyor. Başka bir renk seçilseydi, Starman böyle bir ortamda uygunsuz görünecekti. Sonuç, nötr tonlar, tasarımcının favori rengi ve güvercin grisi vurgular arasındaki kontrast sayesinde karşı konulmaz, sıcak ve davetkar bir ortamdır.
  

Auto-Reverse birçok varyasyonda mevcuttur, ancak tümü güçlü bir görsel etkiye sahiptir. Bu nedenle, nötr bir palet seçmek istemediğinizde idealdir. Narin yapısının ve minderlerinin mavi ve krem ​​rengi bu kanepeyi her ortama uyum sağlayabilecek bir unsur haline getiriyor. Kahverengi, güvercin grisi, alacalı mermer ve sarı tonları sunan bir enstalasyona yerleştirilmiştir.  

Freedom koltuk için tercih edilen renk mavi iken, kanepe için odak noktası güvercin grisidir. Ahşabın sıcak tonları ve mermer ve betonun sert dokuları ile birlikte mavi, özünü ifade eder, yani böyle zarif ve modern bir odaya yumuşaklık ve hareket hissi verme yeteneğidir.

Peki ya dış dünyanın renklerini içeri aktarmak isteseydik? Çölü andıran pas ve turkuaz, başlangıçta gölgeler olacaktır. Daha da özgün bir his yaratmak için, başlangıç ​​noktası, bakır dahil olmak üzere farklı malzemelerin veya ahşap ve taş gibi doğal doku ve desenlerin kombinasyonu olmalıdır.


Bu harika ortamda pas ve turkuaz, seçilmiş farklı malzemelerin kombinasyonunda buluşuyor. Fransız pencereleri, pasla kolayca ilişkilendirdiğimiz sarı-altın kahveyi taşırken, Ego kanepe, gri zemin, piyano siyahı ve hatta mor halıyla kontrast oluşturan ince bir turkuaz renk tonuyla güzel bir şekilde tamamlanmıştır. Minimalist bir renk vizyonuna yer bırakırken atmosferi sıcak tutmayı başaran kromatik bir topluluk.Bu renk paletini anlamak, içinde yaşadığımız dünyayla daha iyi uyum sağlamasına izin veren dokuları ve malzemeleri anlamak anlamına gelir. Tam olarak Starman bu sahnelemede nasıl yapılacağını biliyor. Ne paslı ne de turkuaz, ancak onu çevreleyen malzemeler ince bir şekilde öyle. Jüpiter'in altın rengi yapısına, zeminin geometrik pas desenine ve hatta sehpanın mermerindeki mavinin dokunuşlarına bir bakın.

Palet, sadece birkaç unsurla, ilk bakışta krem ​​ve griye övgü gibi görünen bir şekilde hayat buluyor.

Renk önemlidir, ancak onu nasıl seçeceğinizi ve kullanacağınızı bilmeniz gerekir. Aksi takdirde, bir vizyon yerine sadece hayran olunacak bir nesneye sahip olmak gibi olurdu. Bir ortamın renklerini özenle ve bilgelikle seçmek, tarzınızın ve zevklerinizin kendilerini ifade etmesine izin vermenin anahtarıdır.

Sepet

Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.