Bize Ulaşın: 0(216) 313 10 81 - info@sihirmobilya.com

A.I: Yapay Zeka Tarafından Yaratılan İlk Sandalye

A.I: Yapay Zeka Tarafından Yaratılan İlk Sandalye

 

 

 


DOĞAL BİR ZEKA
A.I. Yeni Doğa Dostu Sandalye

Yapay Zekâ Geri Dönüşüm Materyalinden Elde Edilen Tek Sandalye

Kartell, çevresel sürdürülebilirliğe yönelik devam eden taahhüdünde ileriye doğru bir adım daha atıyor ve “Kartell gezegeni seviyor” endüstriyel manifestosu ile çıktığı yola devam ediyor. A.I., şirketin ilk kez geri dönüştürülmüş malzeme ile yaptığı, endüstriyel hurdaları yeniden kullanarak, hammaddeye dönüştürerek ve böylece döngüsel ekonomi sistemini harekete geçirerek çevreyi temizlemeye yardımcı olan bir süreci benimsediği yeni sandalyesidir.

A.I. bir kenara ayrılmış ve diğer malzemelerle kirletilmemiş, saf hurda malzemeden elde edilen geri dönüştürülmüş termoplastik teknopolimerden yapılmıştır. Bu seçim, ancak şu an teknoloji sayesinde ortaya çıkan, ürünün estetik kalitesini ve yapısal gereksinimlerini garanti eden ve üretimi için gerekli emisyonları azaltan hurda malzeme kullanma olanağı tarafından belirlenir.

Kartell, Philippe Starck ve 3D mühendislik ve eğlence yazılımı üretiminde önde gelen bir Amerikan şirketi olan Autodesk'in iş birliği sayesinde, insan ve yapay zekayı birleştirerek tasarlanan, %100 geri dönüştürülmüş malzemeden yeni nesil bir sandalye oluşturuldu. Yetmiş yıl önce olduğu gibi bugün de teknolojik araştırma ve geliştirme, Kartell'in yenilenebilir ve çevreye olumsuz etkisi olmayan malzemeler kullanarak yeni tasarım çözümleri belirlemeye devam etmesini sağlıyor.

A.I.’nin katma değeri, tasarımcıdan (Philippe Starck) ve şirketin teknik bilgisinden (Kartell) alınan girdilere yanıt olarak Yapay Zekâ tarafından tasarlanan ilk tasarım sandalyesi olması gerçeğinde yatmaktadır. Spesifik olarak, yaratıcı düşünce, şirket bilgisi ve yapay zekâ, tasarımcının ve şirketin orijinal değerlerine saygı duyan bir algoritmaya dayalı bir sandalye modeli geliştirmek için birleşti. Kartell'in olağanüstü estetik kalitede enjeksiyon kalıplı bir endüstriyel ürün ortaya koyma amacı ve değerini korurken aynı zamanda gerekli yapısal güç ve sağlamlığa sahip rahat bir sandalye ortaya çıktı.

Yapay zekâ, proje ve kalıpların üretimine dair şirket prosedürleri için her zaman mutlak bir gereklilik olan tasarımcının yaratıcı dokunuşunun yerini almaz, ama prototipleme ve planlama süreçlerini hızlandırmaya yardımcı olur ve pazarlama süresini kısaltır. Tasarımcının bilgi birikimi ve yaratıcılığı vazgeçilmezdir ve yaratıcı tasarım, tasarımcının daha az malzemeyle daha fazlasını yapmasına, israftan kaçınmasına ve nihayetinde çevreye saygı duymasına olanak tanıyan çözümler sunarak bunu geliştirir.

Kartell Yönetim Kurulu Başkanı Claudio Luti, “Kartell her yıl yeni teknolojiler ve yeni malzemeler keşfederek yalnızca endüstriyel düzeyde değil, aynı zamanda sürdürülebilirlik protokollerine uygunluk açısından da giderek daha iddialı hedefler belirliyor” diyor. “Üretici tasarım, endüstriyel teknoloji ve çevreye saygıyı bir araya getirmemizi sağlayan, estetik kalite ve performanstan ödün vermeden yeni nesil, çevre dostu ürünler yaratan bu yeni teknolojiyi pazara sunma süresini önemli ölçüde kısaltarak mobilya sektöründe ilk kullanan olmak istedik.”

 

 

 

Sepet

Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.