Bize Ulaşın: 0(216) 313 10 81 - info@sihirmobilya.com

Kartell BIO Componibili

Kartell BIO Componibili

        

KARTELL DÜNYANIN DEVRİM YARATAN, BIO-ON BİYOMATERYALDEN YAPILAN İLK MOBİLYALARINI SALONE DEL MOBILE 2019'DA SUNUYOR

Salone del Mobile'de sunulan modüler öğenin "tamamen sürdürülebilir" versiyonu satın alınmaya hazır!

Milano, 8 Nisan 2019
- Borsa Italiana'nın AIM segmentinde yer alan ve yüksek kaliteli biyoplastik sektöründe faaliyet gösteren Bio-on ve lider tasarım firması Kartell arasındaki ortaklığa sadece birkaç ay kaldı.Dünyanın ilk %100 doğal, Bio-on’un devrim niteliğindeki biyoplastiklerinden yapılan mobilyaları, sektörün en büyük uluslararası ticaret fuarı SALONE DEL MOBILE.MILANO'da sunulacak.
Kartell için müşterilerine ve tasarımcılarına daha fazla malzeme seçeneği sunmanın yolu en popüler ürünlerinden birinden geçiyor. Şirket en çok satan imza ürünlerinden biri olan, 1967'de Anna Castelli Ferrieri tarafından tasarlanan üç modüllü modüler öğenin tamamen eko-sürdürülebilir versiyonunu 50. Yıldönümü için yeşil, pembe, bej ​​ve sarı olmak üzere dört renkte hemen satışa sunulacak. 

Kartell Yönetim Kurulu Başkanı Claudio Luti şöyle diyor:
“Araştırma bizim görevimiz ve inovasyon ile tasarımı bir araya getirmek için deneyler yapmaya devam ediyoruz. Hem değerlerimize bağlı kalarak hem de yeni ve gelişen endüstriyel süreçler üzerinde çalışarak yetmişinci yılımızı doldurmanın ve bir kilometre taşına daha ulaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Müşterilerimize son derece yüksek kaliteli bir biyoplastik ürün sunmak için Bio-on ile çalıştık ve bunu yapmak için dünyaca ünlü ürünlerimizden birini seçtik. Biyoplastik araştırmaları, iyi sürdürülebilirlik uygulamalarını teşvik etmeyi amaçlayan “Kartell gezegeni seviyor” projesinin bir parçası olarak inovasyon yolculuğumuzun yanı başında yer alıyor.”

Bio-on Kurucu ve CEO’su Marco Astorri ekliyor:
“Biyoplastiğimizin İtalya'nın en tanınmış tasarım markalarından biri tarafından kullanıldığını görmek ve sektörün en iyi ticaret fuarında satış yapabilmek bizim için olağanüstü bir onur. Claudio Luti'nin son birkaç ayda bize gösterdiği güven ve ilginin karşılığında, bu özel uygulamada kullanılan biyopolimeri kendisinin baş harflerini kullanarak CL olarak adlandırdık. Teknolojimiz kullanılarak üretilen ilk güneş koruyucu ürün serisinin ve ilk mobilyaların sadece birkaç gün içinde pazara ulaştığını görüyoruz. Bu, biyopolimerimizin olağanüstü avantajlarını tüm sektörlere getirerek sunabileceği değerin açık bir teyididir.”

1949 yılında Milano'da kurulan lider bir tasarım şirketi olan Kartell, 70 yıldır İtalyan tasarımının simgesi olmuştur. Gerçek çağdaş tasarım ikonlarının yanı sıra ev peyzajının bir parçası haline gelen mobilya, ev eşyaları, aydınlatma gibi geniş ürün yelpazesi aracılığıyla anlatılan bir başarı hikayesi haline gelmiştir. 1988’den beri Claudio Luti, dünyanın en prestijli tasarımcıları ile birlikte çalışarak (Philippe Starck, Ron Arad, Antonio Citterio, Ferruccio Laviani, Piero Lissoni, Patricia Urquiola, Tokujin Yoshioka, Mario Bellini ve Alberto Meda dahil olmak üzere), kurucu Giulio Castelli ile aynı şevk ve hevesle tasarımcıların deneyimlerini şirketin potansiyeli ve gereksinimleriyle sorunsuz bir şekilde bir araya getirerek yeni teknolojiler, formlar ve stiller aramaya devam etmektedir. Kartell koleksiyonu, çekiciliğini hem çok işlevli ve geniş bir yelpaze sunmasından hem de kullanışlı ve güzel oluşundan almaktadır. Şirket, yaşam alanı sektöründe faaliyet göstermekte olup; mobilya, ev eşyaları ve aydınlatmada (ikincisi 2000 yılında ürün yelpazesine başarıyla yeniden dahil edilmiştir), ve buna ek olarak döşeme ve e-ticarette de uzmanlaşmıştır.


Bio-on S.p.A., uluslararası ölçekte faaliyet gösteren bir İtalyan Fikri Mülkiyet Şirketidir (IPC). 2014 yılından bu yana Borsa Italiana'nın AIM segmentinde yer alan Bio-on, dünyanın en yenilikçi biyoplastiklerini lisanslar ve üretir, araştırmalar yürütür, gelecek için son teknoloji, doğal ve sürdürülebilir kimyasallar ve ileri biyofermantasyon teknolojileri geliştirir. Bio-on'un biyopolimerleri, PHA'ları veya polihidroksialkanoatları; melas, şeker pancarı ve şeker kamışı şurupları, meyve ve patates atıkları, karbonhidratlar, gliserol, atık kızartma yağı ve hatta atmosferdeki karbondioksit dahil olmak üzere gıda tedarik zincirleriyle rekabeti olmayan, yenilenebilir bitki kaynaklarından yapılır. Minerv PHA'lar olarak adlandırılan bio-on biyoplastikler, tamamen eko-sürdürülebilir olma avantajıyla geleneksel yağ bazlı plastiklerle aynı termo-mekanik özelliklere sahiptir: Vincotte ve USDA (Amerika Birleşik Devletleri Tarım Bakanlığı) tarafından onaylandığı üzere %100 doğal ve %100 geri dönüştürülebilirdir. PHA'ların çok yönlülüğü, Bio-on'un kozmetik ürünlerinde, profesyonel SLS 3D yazıcılarda, kokularda, hayvan yemlerinde ve diğer birçok uygulamada kullanılan görünmez mikro boncukların yerini almak için mikroskobik boyutlarda Minerv PHA biyoplastik üretebileceği anlamına gelir. Geleneksel plastiklere alternatifler geliştirmek için büyük ve çok uluslu şirketlerle birlikte çalışan Bio-on, katlanarak artan ve giderek çeşitlenen talebi hızla karşılamak için altı iş birimi aracılığıyla faaliyet göstermektedir: Bio-on Tesisleri, RAF (Geri Kazanım ve Fermentasyon), CNS (Kozmetik, Nanotıp ve Akıllı Malzemeler), SMD (Yapısal Malzeme Geliştirmeleri), FDM (Moda Geliştirme Malzemeleri) ve ENG (Mühendislik).

Sepet

Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.